Máte doma malého kaskadéra?

Poradíme vám, co dělat, abyste to přežili vy i on

Některé děti jsou klidnější, některé jsou naopak živly. Jaké je to vaše? Máte doma malého divocha, který využije každé příležitosti k tomu, aby vymyslel nějakou lumpárnu, při které vám trne krev v žilách, protože se bojíte o jeho život? Běhá, skáče, všude proleze, a když se vám ztratí třeba jenom na chvíli z očí, téměř vždycky to dopadne bolístkou. Správného kaskadéra ale ani to nezastaví. Poradíme vám, jak držet krok s jeho dobrodružnou duší.

Myslete na jeho bezpečnost. Sotva vysvitne slunce, tak je venku ze sklepa kolo i kolečkové brusle a k tomu kopačák. Na kole se přitom vaše dítko neumí řítit jinak než rychlostí blesku. Pokud to zrovna nevypadá, že už je jeho počínání na hraně života a smrti, nemusíte mu jeho přístup zakazovat. Na dovádění mu ale vyberte co nejbezpečnější prostředí.

Třeba dopravní hřiště, kde si můžete být jistí, že se nevyřítí do silnice a nepřekvapí ho jedoucí auto, když to nejméně čeká. Zároveň ho naučte základní pravidla silničního provozu i dalších aktivit, do kterých se pouští. Vysvětlete mu, že je potřeba respektovat druhé, aby jeho opičárny neovlivňovaly další děti, pokud si to samy nepřejí.

Pro jeho „vnější bezpečnost“ vybavte svého malého kaskadéra co největším množstvím chráničů a helmou, ať alespoň částečně eliminujete následky všech aktivit, které s adrenalinovým dětstvím vašeho divocha souvisí.

Využijte jeho divokosti a zájmu o adrenalin a zapište ho dosportovního kroužku, kde se může vyřádit. Při výběru se můžete nechat inspirovat tímto článkem. Při sportu vybije svou energii, najde si kamarády a zároveň mu tréninky pomohou s jeho disciplínou.

Naučte ho, že si nemá dělat velkou hlavu z malých zranění, která se pravděpodobně vzhledem k jeho nespoutanému stylu života objeví. Vysvětlete mu, že s nimi má vždy přijít za vámi, abyste mu je ošetřili. Seznamte ho se zdravotnickým prostředkem Alfasilver, aby pochopil, že ošetření nemusí bolet. Je totiž vhodný k ošetření ran, odřenin, popálenin menšího rozsahu a kožních poranění. Určitě ho potěší, že prášek ihned po nastříkání zaschne, a on může dovádět dál.

Je jasné, že i když si stanovíte pravidla, kterých se budete držet, tak se zraněním nevyhnete. Pády k dětství patří a v mnoha případech dítě zocelí. Je to totiž tak, že nejen chybami, alei pády se dítě učí. Pokud si váš kaskadér na kolečkových bruslích odře kolena i zápěstí, protože jel rychle i přesto, že jste ho varovali, že to může dopadnout špatně, pravděpodobně si to do příště sám lépe zapamatuje.

Alfasilver je zdravotnický prostředek určený k ošetření ran, odřenin, popálenin menšího rozsahu, kožních poranění. Pečlivě prostudujte návod k použití, účinky a způsob použití konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.