Basket nebo cyklistika

Oblíbené sporty s vyšším rizikem zranění

Máte doma dítě plné energie? Tak to už vám určitě někdo poradil, ať ho dáte do sportovního kroužku, že se tam vyřádí. My vám k tomu přidáme ještě jednu radu. Pořiďte si zásobu Alfasilveru, odřeninám a drobným zraněním se totiž zcela jistě nevyhnete. Obzvlášť pokud se váš potomek rozhodne pro jeden z nebezpečných sportů. Možná si říkáte, že byste ho na žádný takový sport dobrovolně nedali, možná už tam ale chodí.

Jízda na koni vás určitě nepřekvapuje. Stačí si představit velikost koně v poměru s vaším drobečkem. Kromě vašeho dítěte má vlastní temperament i kůň. Může se tak stát, že bude mít špatnou náladu a kopne nebo shodí jezdce na zem. Odřeným rukám nebo kolenům se pak jen těžko vyhnete.

Dalším sportem je box, který vám v hlavách nejspíš ihned evokuje obrázky natrhlých obočí a podřených kloubů na rukou. Lezectví, ať už outdoorové přímo na skalách nebo indoorové, je v poslední době populární aktivitou. Stěna i skála jsou ale plné nerovností, a pokud jste to už někdy sami zkoušeli, víte, že bez odřeniny domů odcházíte jen zřídkakdy.

Skateboarding, cyklistika, inline bruslení a vůbec všechno ostatní, co se děje na asfaltu. Tyhle pády vždycky bolí a v drtivé většině končí slzičkami v očích. Jsou to přesně ty typy zranění, bez nichž se žádné dětství neobejde a rozhodně k němu patří. A až se vydáte se svým malým sportovcem na trénink, často to zabolí. Na druhou stranu rány se brzy zocelí, stejně jako váš potomek, kterého pak jen tak něco nerozpláče.

Míčové sporty, především pak basketbal, u kterého o zranění není nouze. Podle magazínu Forbes se řadí dokonce na první místo v žebříčku sportovních nebezpečí. Basket je týmový sport a na hřišti se pohybuje naráz deset hráčů. Tady stačí malé postrčení a neštěstí je na světě, aniž by člověk věděl jak. U oblíbených sportů zůstaneme. Fotbal nebo tenis jsou plné malých tržných ran, to když sportovce trefí třeba do obočí míč, který je nedílnou součástí hry.

Prohřáté venkovní arény vyměníme za zimní stadiony. Hokej, divácky nejoblíbenější český sport, stojí často hokejisty nejen drobná zranění, ale třeba i ulomený zub. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jsou hokejisti doslova obskládaní chrániči a ani centimetr kůže nezůstává odkrytý, tak mohou vznikat krvavá zranění. Ať už jde o tržnou ránu od rozhněvaného protihráče nebo odřeninu od ledu.

Nechceme tím rozhodně říct, ať se těmto sportům s vašimi dětmi vyhýbáte, naopak. Sport je pro děti důležitý, naučí je týmovému duchu, disciplíně, dopřeje jim radost a pocit sounáležitosti. Když se ale se svým malým sportovcem vydáte na trénink, přibalte i zdravotnický prostředek Alfasilver. Je totiž vhodný k ošetření ran, odřenin, popálenin menšího rozsahu a kožních poranění. Můžete tak bezbolestně ošetřit jakoukoliv bolístku a vaše dítě může směle a s radostí za pár sekund pokračovat v tréninku.

Alfasilver je zdravotnický prostředek určený k ošetření ran, odřenin, popálenin menšího rozsahu, kožních poranění. Pečlivě prostudujte návod k použití, účinky a způsob použití konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.