Víte, s jakými dětskými bolístkami se můžete setkat?

Vyznejte se v malých zraněních

Máte pocit, že téměř pořád ošetřujete nějaké zranění? Začátek léta je pro to typický. Děti doma neposedí a vyráží ven, kde na ně čekají nástrahy letního dovádění. Na rodiče pak často čekají různé bolístky, které jsou důsledkem všech možných karambolů. Víte, jak se v typech odřenin a malých zranění, které mohou vaše děti potkat, vyznat? Máme pro vás přehledně popsané jejich typy.

Pokud máte doma malého objevovatele nebo kuchaře, tak určitě znáte řezné rány. Sklo, nůž nebo jakýkoliv jiný ostrý předmět. Kousek rozbitého okna, o kterém je malý Columbo přesvědčený, že je to drahokam, lehce způsobí bolístku. A co teprve nástrahy kuchyně. Ať už jste ostražití a do ruky mu dáváte jenom tupé nože nebo s důraznou připomínkou opatrnosti propůjčíte i ten ostrý. Stačí chvilka a řezná rána je na světě.

Možná je vaše dítě dobrodruh nebo závodník a už si nepamatujete, kdy naposledy sedělo v klidu. Tak to se určitě potýkáte s odřeninami v jenom kuse. Každý strom je třeba prozkoumat a zažít tak velké dobrodružství. Vejít se mezi laťky plotu? Není problém. Závodníci zase musí porazit své kamarády na kole, a to i kdyby měli jet v zatáčce v náklonu větším než na motorce. O karamboly, které končí odřenými koleny a slzami v očích, pak není nouze.

A co teprve zvědavec nebo mladý chemik. Ne nadarmo se říká, že není dobré zahrávat si s ohněm. Děti jsou ale od přírody zvídavé. Určitě už jste někdy pronesli větu: „Nesahej na to, pálí to.“ Ve vteřině, kdy jste se otočili, měl váš potomek ruce položené na rozpáleném sporáku a následný pláč prozradil, že už ví, že to opravdu pálí. Červené, bezradně napřažené dlaně vám pak prozradily, že si budete muset poradit s popáleninou.

Vidíte ve svém dítěti budoucího veterináře? Hodně malých holek a kluků zvířata miluje a ty jim lásku ráda vrací a často jsou s nimi velmi trpělivá. Když je ale zatahají za ocas, tak si to většina z nich nenechá líbit a dají to dětem vědět svými drápky. Škrábance jsou v tu chvíli na světě a láska ke zvířatům se na krátký okamžik mění v nenávist a oči plné slz.

I bolístky ale patří k dětství a je třeba k nim přistupovat s chladnou hlavou. Vždycky je proto dobré mít po ruce zdravotnický prostředek Alfasilver. Ten je vhodný k ošetření ran, odřenin, popálenin menšího rozsahu a kožních poranění.Důležité je vždy dítě uklidnit, nejprve ránu očistit vodou a následně nastříkat souvislou vrstvu Alfasilveru ze vzdálenosti přibližně 25 centimetrů. Po ošetření se děti můžou hned zase pustit do dovádění.

Alfasilver je zdravotnický prostředek určený k ošetření ran, odřenin, popálenin menšího rozsahu, kožních poranění. Pečlivě prostudujte návod k použití, účinky a způsob použití konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.