Pády se děti učí

Odřeniny jsou pro ně škola života

Děti jsou odmalička zvídavé. Rodí se s přirozenou touhou objevovat a prozkoumávat svět kolem sebe. Od prvních krůčků jsou pro ně pády běžnou součástí života. Není třeba je ale vnímat jako hrozbu. Naopak, v mnoha případech pomáhají dětem pochopit svět a můžou pro ně představovat výzvy, které jim umožňují růst a učit se. Občas se tak stane, že jsou víc stresující pro jejich rodiče.

Pádům se určitě nevyhnete. Jsou součástí vývoje. Díky nim se děti učí, jak se postavit na vlastní nohy a být nezávislé. Provází je od prvních kroků až po běhání. A ani tam to nekončí, karamboly přichází i později při jízdě na kole, na bruslích nebo třeba při fotbalu. Děti totiž neustále přichází na to, jak ovládat své tělo, udržet rovnováhu nebo si poradit s nerovnostmi terénu.

Pohybem rozvíjí svou fyzickou sílu a vytrvalost. Během pádů se učí, jak správně přemístit svou váhu a jak si chránit hlavu a tělo. Tyto dovednosti jsou klíčové pro rozvoj fyzického sebevědomí a přípravu na další sportovní aktivity. Nezřídka se ale stává, že se pády neobejdou bez menších zranění.

Na rodičích je zajistit dětem co největší bezpečnost, aby se jim co nejvíce zranění vyhnulo. Jak toho dosáhnout? Vydejte se se svými caparty na nákup helem a chráničů na kolena i lokty, ať jsou připravení, až se budou učit nové sporty, při kterých se nevyhnou kontaktu s asfaltem.

I když ale budete sebe opatrnější rodič, před modřinami a odřeninami svoje dítě neuchráníte. Vaším úkolem je v tomto případě naučit své potomky, že se jich nemusí bát. Řekněte jim, že každý hrdina má zranění z boje, a ukažte jim, že nejsou překážkou v dalším životě.

Vysvětlete svému potomkovi, jak mu ránu ošetříte. Z filmů bude možná znát děsivé scény, kde pacient při ošetřování po dezinfekci roní krokodýlí slzy. Naštěstí s využitím zdravotnického prostředku Alfasilver takové katastrofické scénáře nehrozí. Klidně mu popište, jak bude ošetření probíhat, a že se nemusí bát žádného štípání ani pálení. Alfasilver je totiž určený k ošetření právě malých ran, odřenin, popálenin menšího rozsahu a kožních poranění.

Nelžete do kapsy sobě ani dítěti a přiznejte mu, že ho takových bolístek zcela jistě čeká ještě hromada, ale že to není nic, co by nezvládlo. Naučíte ho tak nejen zodpovědnosti za své pády, ale i čelit nebezpečí, které ho v životě čeká. Ze začátku se určitě nevyhnete slzičkám. Nakonec se ale vaše ratolest naučí, že se není čeho bát a že i s pár odřeninami se dá prozkoumávat svět.

Alfasilver je zdravotnický prostředek určený k ošetření ran, odřenin, popálenin menšího rozsahu, kožních poranění. Pečlivě prostudujte návod k použití, účinky a způsob použití konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.