Nejbezpečnější země světa

Skryté krásy a tajemství, které jste možná ještě neviděli

Patříte mezi dobrodruhy, kteří stále ještě nemají naplánovanou svou letní dovolenou a nevědí, kam budou letos jejich kroky směřovat? Máme pro vás inspiraci. Vyberte si ze tří destinací, které se pravidelně umisťují v žebříčku nejbezpečnějších zemí světa na nejvyšších příčkách a zároveň skrývají krásy, o kterých jste možná dosud nevěděli.

Na zlatou medaili dosahuje Island, který má nejvyšší index bezpečí. Zelená země, která na vás už z fotek dýchne atmosféru klidu a pohody. Najdete tam všechno, co chcete jako cestovatel vidět, a zároveň budete celou dobu v bezpečí. Každý den můžete prozkoumávat pláže i majestátní ledovce. Co byste ale rozhodně neměli vynechat, je Modrá laguna, geotermální lázeň, ve které se zrelaxujete a zároveň využijete léčivých vlastností tamních minerálních vod.

V závěsu za Islandem stojí Nový Zéland, rozmanitá krajina, ve které můžete jeden den zdolávat vrcholky hor a další den ležet na pláži, plavit se po jezerech nebo procházet deštné pralesy. Půvabné místo, které si vás získá během prvních pár minut. Za návštěvu tam stojí každý kout, rozhodně by vám ale neměl uniknout MilfordSound. Jeden z nejkrásnějších fjordů na světě nabízí pohled na úchvatné vodopády, strmé skály a jedinečnou přírodní podívanou.

Pomyslné stupně vítězů bezpečných zemí uzavírá Irsko. Země, která je díky své bohaté historii plná příběhů. Přináší jedinečnou atmosféru a jednou z jejích předností jsou velmi přátelští obyvatelé. Nejúchvatnějším přírodním divem Irska je místo zvané CliffsofMoher v hrabství Clare. Strmé útesy, které sahají až do výšky 214 metrů nad mořem, nabízí výhled na ostrov plný magie a pohádkových scenérií.

Možná byste rádi věděli, co zmiňovaný index bezpečí přesně vyjadřuje, protože na jeho základě se každoročně aktualizuje seznam nejbezpečnějších zemí světa. Hodnotí se v něm především politická situace, kriminalita, terorismus, válečné hrozby, ohrožení země přírodními katastrofami nebo počet násilných činů.

I v těch nejbezpečnějších zemích světa se ale můžou přihodit pády, které způsobí drobná zranění. Proto se vždy vyplatí přibrat s sebou na cesty zdravotnický prostředek Alfasilver. S ním dokážete ošetřit jakékoliv malé zranění, odřeninu, popáleninu nebo drobné kožní poranění. Ošetření bude bezbolestné a můžete po něm pokračovat v prozkoumávání nejbezpečnějších divů světa a kochat se zeměmi plnými dechberoucích krás.

Alfasilver je zdravotnický prostředek určený k ošetření ran, odřenin, popálenin menšího rozsahu, kožních poranění. Pečlivě prostudujte návod k použití, účinky a způsob použití konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.