Jaký jste typ rodiče?

Děsí vás pády vašich dětí, nebo vás nechávají chladnými?

Jako rodiče určitě znáte situace, kdy vaše dítě zakopne na dětském hřišti a jeho pláč je v tu chvíli slyšet široko daleko. Většina ostatních návštěvníků hřiště pak zaměří zrak hlavně na vás a netrpělivě očekává, jak svého potomka utěšíte a k jakému typu rodičů se zařadíte. My jsme vám ty základní typy sepsali. Najdete se mezi nimi?

Rodič ochranář. Sotva vaše dítě spadne, tak za ním utíkáte a ujišťujete se, že mu nic není, a to i když je vám jasné, že si maximálně odřelo koleno. Váš potomek je zvyklý na to, že ho zahrnujete hromadou chlácholivých vět a ujištěním, že se nic neděje. V tom případě jste rodič ochranář a lidé, kteří tráví čas ve vašem okolí, už určitě slyšeli věty jako: „Kdo ti to udělal, ty můj poklade?“ nebo: „Nebolí to moc? Co pro tebe můžu udělat?“

Rodič úplatkář. Patříte mezi ty, kteří slzičky uplácí bonbony nebo jinými pochutinami a aktivitami? Někdy se to asi stalo každému. Vaše dítě se rozplácne v supermarketu a kvůli dramatickému pláči ho slyší i pokladní. Možná je to proto, že se jeho pád odehrál zrovna u sladkostí a váš malý génius moc dobře tuší, že se z této situace u něj můžete vykoupit. I přesto, že jste si řekli, že to dělat nebudete, tak podlehnete a se slovy: „Nebreč, tady máš čokoládu,“ házíte do nákupního košíku dítě i s cukrovinkou.

Rodič klasik. Dodržujete tradice? To, co říkali rodiče vám, teď vy posíláte dál. V rukávu máte několik frází, které jste slýchávali už od babiček a při každé příležitosti vám samy vylétnou z pusy.Třeba: „Než se vdáš, tak se ti to zahojí.“ Určitě vám bude známé i: „To já ve tvém věku, to jsem byl dobitý.“ Jestli je používáte často, tak už je na ně vaše ratolest pravděpodobně zvyklá a přechází je téměř bez povšimnutí.

Rodič výhrůžkář. Je to občas v zápalu zoufalství, kdy přichází hláška: „Neřvi, nebo ti k tomu dám důvod.“ A když chcete opravdu vysvětlit, jaký důvod myslíte, tak jste ve svém vyjádření konkrétnější. „Přestaň brečet, nebo ti zabavím mobil.“ Je to trošku diktátorská technika, kterou by vám určitě žádný psycholog nedoporučil, ale jednou za čas to ulítne každému.

Rodič ošetřovatel. Ten jeden, který má na každém výletě batoh vybavený medikamenty pro každý případ. V partě ho mají rádi především ostatní rodiče, protože je to někdo, kdo za ně tuto zodpovědnost vezme na sebe. Jeho vzdělání často není ani zdaleka lékařské. Ale naštěstí mu v batohu nechybí zdravotnický prostředek Alfasilver, na jehož aplikaci mu stačí vysoká škola života. Hodí se mu k ošetření ran, odřenin, popálenin menšího rozsahu a kožních poranění a v jeho zdravotnickém batohu se nikdy neztratí.

Alfasilver je zdravotnický prostředek určený k ošetření ran, odřenin, popálenin menšího rozsahu, kožních poranění. Pečlivě prostudujte návod k použití, účinky a způsob použití konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.